دکوراسیون

۱۰ ترفند دکوراسیون داخلی برای چیدمان خانه

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

۱ – سقف‌های بلند همیشه جلوه با شکوه تری دارند .

برای آنکه ارتفاع سقف بیشتر به نظر برسد ، چوب پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و سعی کنید پرده نیز تا کف زمین آویزان باشد.

۲ – استفاده از خانواده رنگی

در صورت استفاده از چوب در در رکوراسیون خانگی، حتی الامکان سعی کنید از طیف های مختلف رنگ آن استفاده کنید . استفاده از یک رنگ چوب ، فضای خانه را بسته و بی‌روح می‌کند .

۳ – رنگ‌ها به خانه عمق و وسعت می‌ دهند

لذا حتی الامکان سعی کنید از رنگ‌های بی‌روح برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نکنید . در صورت داشتن چنین فضایی ، دیوارهای خانه را با تابلوها و تصاویرشاد یا با استفاده از وسایل رنگی تزئین کنید.

۴ -ابعاد و اندازه پوشش

طول وعرض فرش یا قالیچه‌ای که برای پوشش کف در نظر می‌گیرید ، بهتر است حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر از اطراف میز وسط مبلمان بیرون زده باشد .

۵ – موقعیت مبلمان

مبلمان را به صورتی بچینید که در هر سمت از مبلمان  ۵۰ سانتی‌متر فضای خالی برای رفت و آمد  وجود داشته باشد . مبلها نباید به طور کامل به دیوارها بچسبند .

۶ – استفاده از کتاب

قرار دادن کتاب‌ها به صورت مرتب روی میزهای عسلی یا میزهای کناری کاناپه‌ها حسی خوب و فرهنگی در محیط ایجاد می کند .

۷ -لوازم جانبی دکوراتیو

  کوسن‌ها وسایل تزئینی هستند که در زیباتر نمودن مبل‌ها بسیار موثر هستند . بهتر است تعداد محدودی کوسن روی مبلمان گذاشته شود ، زیرا استفاده زیاد از کوسن ، سبب می شود که زیبایی و رنگ و طرح مبلمان تحت الشعاع قرار گیرد .

۸ – استفاده از آینه‌

استفاده از آینه‌های بزرگ و زیبا به خانه روح و وسعت می دهد . بنابراین همیشه بخشی از خانه را برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا بدینوسیله از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید .

۹ -تعادل را در قرار دادن گل و گیاه

استفاده بیش از حد از گل و گیاه فضا را بسته و دلگیر می‌کند . اگر علاقه‌مند به قرار دادن گل و گیاه در خانه هستید بهتر است فضای کوچکی را به این کار اختصاص دهید .

۱۰ – ابعاد و متراژ خانه

هنگام خرید مبلمان ، فضای خانه را درنظر بگیرید . بطور کلی بهتر است مبلمان دو سوم از فضای خانه را پرکند و یک سوم برای رفت و آمد خالی باقی بماند ، تا خانه کوچک و بی نظم به نظر نرسد.

مطالب پیشنهادی