هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

کابینت  . از این رو پاسخ این پرسش که هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! می‌تواند به برآورد حدودی قیمت کمک کند. با ما در این مقاله از سپیدار چوب همراه باشید تا به شما بگوییم هر متر ورق چقدر کابینت می‌دهد؟. در صورتی که مایل به خرید کابینت آشپزخانه هستید سپیدار چوب درخدمت شما مشتری عزیز می باشد.

ابعاد هر ورق کابینت چقدر است؟

برای اینکه بدانیم با هر ورق MDF چقدر کابینت ساخته می‌شود باید بدانیم این ورق‌ها چند متر هستند. برای محاسبه اینکه ورق‌های کابینت چند متر مربع هستند فرمول مشخصی وجود دارد. این فرمول عبارتند از:

متر مربع کابینت ام دی اف= (طول ورق * عرض ورق)/ 10000

به عنوان مثال ورق‌های بزرگ ام دی اف باا ابعاد 366 * 183 در حدود 6.5 متر مربع می‌باشند. ورق‌های هیگلاس با ابعاد 280*122 حدودا 3.5 متر مربع هستند. البته فراموش نکنید که این ورقه‌های برش می‌خورند تا به شکل دلخواه در آیند. در نتیجه ضایعاتی در کنار کار ساخت کابینت ایجاد می‌شود. گاهی با توجه به ابعاد و طرح درخواستی برای کابینت نیاز به خرید یک ورق اضافی از MDF می‌باشد. در این بخش دانستن اینکه هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! کمک زیادی می‌کند.

محاسبه تعداد ورق لازم برای ساخت کابینت:

برای حساب کردن ورقه‌های لازم برای ساخت کابینت باید به تعداد کابین‌ها و سبک و نوع آن توجه کنید. در حالت استاندارد هر متر کابینت از یک متر کابینت زمینی و یک متر دیواری تشکیل می‌شود. هر کدام از این دو بخش نیز نیاز به درب مجزا دارند. بنابراین در مجموع در هر یک متر کابینت 4 درب استفاده می‌شود. پس با ورق‌های MDF رنگی با ابعاد 280*122 امکان ساخت 2 متر کابینت زمینی و یک متر دیواری وجود دارد. همچنین در ساخت 6 درب کابینت با ورقه‌های هاگلاس 280*122 یک ورق کفایت می‌کند.

هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

اهمیت نوع کابین در ساخت کابینت و تعداد ورق‌های لازم:

یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در محاسبه اینکه هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! نوع کابین است. برای کابین مورد استفاده در کابینت آشپزخانه تقسیم‌بندی‌های مختلفی وجود دارد اعم از:

 • کابین زمینی
 • کابین دیواری
 • کابین ایستاده
 • کانتر
 • کابین بالای یخچال
 • نما
 • ویترین دیواری

پس اولین کار برای محاسبه تعداد ورق لازم برای ساخت کابینت تعیین نوع کابین آن است. برای ساخت کابین دیواری به اندازه یک متر یک پنجم ورق ام دی اف سایز بزرگ کافی است. اما برای یک متر کابین ایستاده تنها نصف ورق MDF بزرگ کفایت می‌کند.

هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

ساخت هر متر کابینت چقدر ورق نیاز دارد؟

اشاره کردیم که پارامترهای مختلفی نظیر:

 • نمای کابینت
 • تعداد درب‌های به کار رفته در کابینت
 • نوع کابین‌های به کار رفته در کابینت
 • ابعاد کانتر

در میزان ورق مورد نیاز برای ساخت کابینت موثر هستند. همچنین در ساخت کابینت‌های کلاسیک نوع و مقدار ورق مورد استفاده قطعا متفاوت است. در نتیجه به صورت دقیق نمی‌توان گفت که هر متر ورق چقدر کابینت می‌دهد. پیشنهاد می‌شود تا با کارشناسان ما در سپیدار چوب تماس گرفته و قیمت دقیق را دریافت کنید. همچنین مدل‌های مختلف کابینت را در سایت مجموعه مشاهده کرده و انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

کلام پایانی:

در پاسخ به این سوال که هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! باید به پارامترهای مختلفی اشاره کرد. تعداد درب و نوع کابین و طرح و سبک کابینت از جمله پارامترهای مهم در این رابطه هستند. برای استعلام دقیق قیمت باید با کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه مشورت کنید. مشاوران ما در سپیدار چوب آماده‌ ارائه راهنمایی‌های لازم به شما عزیزان هستند.

مطالب پیشنهادی

درب تمام شیشه ورودی
درب های اتاقی

درب‌های شیشه خور: زیبایی و کاربرد در طراحی معماری

در زمان حال، با پیشرفت فناوری و تغییرات در طراحی معماری، درب‌های شیشه‌خور به عنوان یک ابزار تأثیرگذار در ایجاد فضاهای زیبا و مدرن به شمار می‌آیند. این درها، نه تنها اجازه ورود نور به داخل فضا را ممکن می‌سازند بلکه از لحاظ ظاهری نیز جلوه‌ی خاصی به ساختمان می‌بخشند. در این مقاله، به مزایا و کاربردهای درب‌های شیشه‌خور در طراحی معماری می‌پردازیم.

ادامه مطلب »
کد رنگی رال
درب های اتاقی

کد رنگی RAL و کاربرد آن در رنگ پلی‌اورتان

در عرصه‌ی طراحی و صنعت، انتخاب رنگ یکی از مؤثرترین عوامل در جذابیت و تشخیص محصولات است. استفاده از کدهای رنگی استاندارد، همچون کدهای RAL، به طراحان و تولیدکنندگان کمک می‌کند تا رنگ‌ها را با دقت و یکنواخت انتخاب کرده و به کار ببرند. در این مقاله به معرفی کد

ادامه مطلب »
وکیوم درب
عمومی

وکیوم درب چوبی چیست؟

امروزه وکیوم‌ها یکی از بهترین انواع روکش‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. وکیوم درب چوبی در واقع فرآیندی است که طی آن هوای درون درب کم می‌شود. این کار به بالا بردن مقاومت و افزایش طول عمر درب چوبی کمک شایانی می‌کند. این روش تولید درب چوبی برای کاربری‌های

ادامه مطلب »