هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

کابینت  . از این رو پاسخ این پرسش که هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! می‌تواند به برآورد حدودی قیمت کمک کند. با ما در این مقاله از سپیدار چوب همراه باشید تا به شما بگوییم هر متر ورق چقدر کابینت می‌دهد؟. در صورتی که مایل به خرید کابینت آشپزخانه هستید سپیدار چوب درخدمت شما مشتری عزیز می باشد.

ابعاد هر ورق کابینت چقدر است؟

برای اینکه بدانیم با هر ورق MDF چقدر کابینت ساخته می‌شود باید بدانیم این ورق‌ها چند متر هستند. برای محاسبه اینکه ورق‌های کابینت چند متر مربع هستند فرمول مشخصی وجود دارد. این فرمول عبارتند از:

متر مربع کابینت ام دی اف= (طول ورق * عرض ورق)/ 10000

به عنوان مثال ورق‌های بزرگ ام دی اف باا ابعاد 366 * 183 در حدود 6.5 متر مربع می‌باشند. ورق‌های هیگلاس با ابعاد 280*122 حدودا 3.5 متر مربع هستند. البته فراموش نکنید که این ورقه‌های برش می‌خورند تا به شکل دلخواه در آیند. در نتیجه ضایعاتی در کنار کار ساخت کابینت ایجاد می‌شود. گاهی با توجه به ابعاد و طرح درخواستی برای کابینت نیاز به خرید یک ورق اضافی از MDF می‌باشد. در این بخش دانستن اینکه هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! کمک زیادی می‌کند.

محاسبه تعداد ورق لازم برای ساخت کابینت:

برای حساب کردن ورقه‌های لازم برای ساخت کابینت باید به تعداد کابین‌ها و سبک و نوع آن توجه کنید. در حالت استاندارد هر متر کابینت از یک متر کابینت زمینی و یک متر دیواری تشکیل می‌شود. هر کدام از این دو بخش نیز نیاز به درب مجزا دارند. بنابراین در مجموع در هر یک متر کابینت 4 درب استفاده می‌شود. پس با ورق‌های MDF رنگی با ابعاد 280*122 امکان ساخت 2 متر کابینت زمینی و یک متر دیواری وجود دارد. همچنین در ساخت 6 درب کابینت با ورقه‌های هاگلاس 280*122 یک ورق کفایت می‌کند.

هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

اهمیت نوع کابین در ساخت کابینت و تعداد ورق‌های لازم:

یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در محاسبه اینکه هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! نوع کابین است. برای کابین مورد استفاده در کابینت آشپزخانه تقسیم‌بندی‌های مختلفی وجود دارد اعم از:

 • کابین زمینی
 • کابین دیواری
 • کابین ایستاده
 • کانتر
 • کابین بالای یخچال
 • نما
 • ویترین دیواری

پس اولین کار برای محاسبه تعداد ورق لازم برای ساخت کابینت تعیین نوع کابین آن است. برای ساخت کابین دیواری به اندازه یک متر یک پنجم ورق ام دی اف سایز بزرگ کافی است. اما برای یک متر کابین ایستاده تنها نصف ورق MDF بزرگ کفایت می‌کند.

هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟

ساخت هر متر کابینت چقدر ورق نیاز دارد؟

اشاره کردیم که پارامترهای مختلفی نظیر:

 • نمای کابینت
 • تعداد درب‌های به کار رفته در کابینت
 • نوع کابین‌های به کار رفته در کابینت
 • ابعاد کانتر

در میزان ورق مورد نیاز برای ساخت کابینت موثر هستند. همچنین در ساخت کابینت‌های کلاسیک نوع و مقدار ورق مورد استفاده قطعا متفاوت است. در نتیجه به صورت دقیق نمی‌توان گفت که هر متر ورق چقدر کابینت می‌دهد. پیشنهاد می‌شود تا با کارشناسان ما در سپیدار چوب تماس گرفته و قیمت دقیق را دریافت کنید. همچنین مدل‌های مختلف کابینت را در سایت مجموعه مشاهده کرده و انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

کلام پایانی:

در پاسخ به این سوال که هر متر کابینت چقدر ورق می‌برد؟! باید به پارامترهای مختلفی اشاره کرد. تعداد درب و نوع کابین و طرح و سبک کابینت از جمله پارامترهای مهم در این رابطه هستند. برای استعلام دقیق قیمت باید با کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه مشورت کنید. مشاوران ما در سپیدار چوب آماده‌ ارائه راهنمایی‌های لازم به شما عزیزان هستند.

مطالب پیشنهادی

چگونه از تغییر رنگ کابینت سفید پیشگیری کنیم؟
عمومی

چگونه از تغییر رنگ کابینت سفید پیشگیری کنیم؟

کابینت‌های سفید رنگ، زیبایی و جذابیت بسیار زیادی دارند. با این همه تمیز نگهداشتن و حفظ سفیدی آن‌ها کار راحتی نیست. گاهی از اوقات بعد از مدتی رنگ سفید آن‌ها به زردی رفته و تغییر می‌کند. این امر دلسردی زیادی در خریداران کابینت‌های سفید به وجود می‌آورد. اما راه‌کارهایی برای

ادامه مطلب »
آیا کابینت ام دی اف سوسک و موریانه می‌زند؟
عمومی

آیا کابینت ام دی اف سوسک و موریانه می‌زند؟

کابینت‌های ام دی دف از انواع پر فروش و محبوب کابینت آشپزخانه به شمار می‌روند. با این همه یک نگرانی بزرگ در زمان خرید آن‌ها وجود دارد. این نگرانی ناشی از سوسک و موریانه زدن کابینت ام دی اف است. گاهی افراد در خرید این جنس کابینت به دلیل بروز

ادامه مطلب »
کابینت پلی اورتان
عمومی

کابینت پلی اورتان

کابینت پلی اورتان را می‌توان در گروه بسیار پرطرفدار و باکیفیت کابینت آشپزخانه دسته‌بندی کرد. با توجه به اهمیت و جایگاه کابینت در آشپزخانه و محیط داخلی ساختمان باید در انتخاب آن دقت کرد. امروزه فناوری‌ها و تکنولوژِ‌ی‌های مدرنی در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از نوین کابینت

ادامه مطلب »