مقایسه درب پی وی سی با درب uPVC و درب ABS

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

در این مقاله به مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس می پردازیم. در ابتدای مقاله هر سه نوع درب درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس را تشریح می کنیم. پس از آن تفاوت های بین آن ها را ذکر می کنیم.

درب پی وی سی

اگر بخواهیم به مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس بپردازیم بایستی ابتدا با درب های پی وی سی آشنا شویم. پی ‌وی ‌سی یک نوع پلیمر است که از جهات مختلف مانند پلاستیک است. از ماده پلیمر به منظور ساخت محصولات مختلفی استفاده می ‌شود. یکی از معروف ترین محصولات ساخته شده از پلیمر، درب پی وی سی است. درب پی وی سی دارای مزایای زیر است:

 1. درب پی وی سی دارای وزن خیلی کمی است.
 2. از سوی دیگر درب پی وی سی به راحتی برش می ‌خورند.

 درب یو پی وی سی

اگر بخواهیم به مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس بپردازیم، بایستی با درب های یو پی وی سی آشنا شویم. درب یو پی وی سی، نوعی درب دو جداره است که محبوبیت زیادی در بین سازندگان و مردم عادی دارد. از نام این نوع درب ها مشخص است که برای ساخت آن ها از ماده یو پی وی سی استفاده می ‌شود.

این نوع درب‌ ها در حد درب‌ های آهنی و آلومینیومی و حتی بیشتر از آن‌ ها مقاومت دارد. با توجه به وزن بسیار پاییین تر درب های یو پی وی سی نسبت به درب هانی آهنی و آلومینیومی، این مقاومت بالا یک مزیت فوق العاده برای درب های یو پی وی سی به شمار می رود.

درب ای بی اس

اگر بخواهیم به مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس بپردازیم، بایستی با درب های ای بی اس آشنا شویم. واژه ای بی اس (ABS) مخفف Acrylonitrile Butadiene Styrene می باشد.

این نوع درب بیشتر در مکان هایی که در معرض نم و آب و رطوبت هستند، به کار می رود. مکان هایی مثل سرویس های بهداشتی منازل و ادارات، اتاق های بیمارستان ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. درب ای بی اس از چوب ساخته می شود ولی روکش ای بی اس بر روی آن زده می شود.

مقایسه درب پی وی سی با درب uPVC و درب ABS

مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس

این سه نوع دره هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید با علم به این ویژگی ها اقدام به خرید گزینه مطلوب خود کنید. در ادامه، مزایا و معایب هر یک از سه درب پی وی سی و یو پی وی سی و ای بی اس را ذکر می کنیم.

مزایای درب پی وی سی

درب های پی وی سی دارای مزایای زیر است:

 1. درب های پی وی سی دارای انعطاف پذیری بالایی هستند.
 2. در ب های پی وی سی از لحاظ قیمت، ارزان تر از دو گزینه دیگر هستند.
 3. درب های پی وی سی تا حد زیادی عایق انرژی هستند.
 4. وزن درب های پی وی سی سبک است و همین امر باعث می شود که نصب این نوع درب ها ساده تر باشد.
 5. درب های پی وی سی نیاز کمی به نگهداری و تعمیر دارند. درب های جاهای مختلف نیاز به نگهداری دارند که این مساله در مورد درب های دستشویی بیشتر مشهود است. سطح درب های پی وی سی را فقط با یک پارچه و شوینده ملایم می توان پاک کرد. درب های پی وی سی، سطح صافی دارند و همین امر باعث می شود که شست و شوی آن ها راحت شود.

 

معایب درب پی وی سی

بزرگ ترین عیب درب های pvc مشکل مواد سازنده آن برای سلامتی انسان ها و البته برای محیط زیست است. در ساخت درب های پی وی سی از یک ماده شیمیایی به نام فتالاتس استفاده می شود که برای افراد مختلف خصوصا برای کودکان بسیار مضر است. از سوی دیگر، این نوع درب برای مدت ها بدون تجزیه شدن در طبیعت می ماند و برای محیط زیست مضر است.

مزایای درب های  یو پی وی سی

درب های یو پی وی سی دارای مزایای زیر است:

 

 1. درب ‌های یو پی ‌وی ‌سی دارای مقاومت بیشتری نسبت به درب های پی وی سی هستند. دلیل این مقاومت بالا هم استفاده از قفل ‌های چند نقطه ‌ای در درب های یو پی وی سی است. از سوی دیگر در بدنه بیشتر درب های یو پی وی سی، فولاد کار گذاشته می ‌شود. طول عمر درب های یو پی وی سی هم بیشتر از درب های پی وی سی است.
 2. از سوی دیگر، مقاومت یو پی وی سی در مقابل نور خورشید خیلی بالا است. همین امر باعث می شود که پنجره یو پی وی سی خیلی پر استفاده باشد.
 3. از سوی دیگر، این نوع درب و پنجره، در مقابل آب نیز مقاوم است و پوسته پوسته نمی شود.
 4. قیمت درب یو پی وی سی نیز نسبت به درب های abs مناسب است.
 5. درب یو پی وی سی قابل بازیافت است که این یک ویژگی بسیار مهم برای آن محسوب می شود.

معایب درب یو پی وی سی

درب های یو پی وی سی دارای معایب زیر است:

 1. در برابر ضربه مقاوم نیست.
 2. این نوع درب و پنجره ها خیلی تنوع خاصی ندارند و در کل از لحاظ ظاهری، شرایط خوبی ندارند. افرادی که به ظاهر خانه خود اهمیت زیادی می دهند معمولا این نوع درب و پنجره ها را نمی پسندند.

مزایای درب های  ای بی اس

درب های ای بی اس دارای مزایای زیر است:

 1. در برابر ضربه و آب و نم و رطوبت و حشرات مقاومت بالایی دارند.
 2. وزن سبکی دارند.
 3. درب های ای بی اس عایق گرما هستند.

معایب درب  های ای بی اس

درب های ای بی اس دارای معایب زیر است:

 1. ظاهر این نوع درب ها خیلی متنوع نیست.
 2. امکان جدا شدن رویه درب های ای بی اس از چوب وجود دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به مقایسه درب پی وی سی با درب یو پی وی سی و درب ای بی اس پرداختیم. مزایا و معایب هر یک از این سه نوع درب در این مقاله بررسی شد.

مطالب پیشنهادی

کد رنگی رال
درب های اتاقی

کد رنگی RAL و کاربرد آن در رنگ پلی‌اورتان

در عرصه‌ی طراحی و صنعت، انتخاب رنگ یکی از مؤثرترین عوامل در جذابیت و تشخیص محصولات است. استفاده از کدهای رنگی استاندارد، همچون کدهای RAL، به طراحان و تولیدکنندگان کمک می‌کند تا رنگ‌ها را با دقت و یکنواخت انتخاب کرده و به کار ببرند. در این مقاله به معرفی کد

ادامه مطلب »
وکیوم درب
عمومی

وکیوم درب چوبی چیست؟

امروزه وکیوم‌ها یکی از بهترین انواع روکش‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. وکیوم درب چوبی در واقع فرآیندی است که طی آن هوای درون درب کم می‌شود. این کار به بالا بردن مقاومت و افزایش طول عمر درب چوبی کمک شایانی می‌کند. این روش تولید درب چوبی برای کاربری‌های

ادامه مطلب »
پاخور استیل درب
درب های اتاقی

منظور از پاخور استیل درب چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی این موضوع که منظور از آستانه یا پاخور استیل درب چیست، بپردازیم. آستانه یا پاخور استیل درب یک قطعه ای است که در قسمت پایین درب های ساختمانی قرار می ‌گیرد. این قطعه اغلب از جنس استیل و یا از جنس

ادامه مطلب »